Meta hlavička

CO JE EQUINE CUSHING SYNDROM?

U Equine Cushing Syndromu (ECS) se jedná o patologickou nadprodukci stresového hormonu kortizolu. Tato hormonální porucha vede ke množství tělesných změn, jakou jsou například změny srsti, poruchy výměny srsti, schvácení kopyt díky poruše mikrocirkulace v kopytě, zvýšení hladiny cukru v krvi díky insulínové rezistenci, poruchy imunity, ztráta svalové hmoty, oslabení pojivových tkání, díky poruše látkové výměny dochází ke ztrátě výkonu, únavě, nepozornosti, dále pak poruchy spojené s funkcí jater jejichž příznaky jsou žízeň, nadměrné močení, silné pocení atd.

Co můžeme zlepšit správným krmením? V každém případě by mělo mít správné krmení nízký glykemický index. Mělo by se krmit kvalitním senem a jako zdroj energie (místo cukru) přidávat olej. Žádné obiloviny, müsli, nebo granule, které je obsahují. Kůň by měl také dostávat vyváženou porci vitamínů minerálů a stopových prvků. Hodně koní dostává také léky s účinnou látkou Pergolidem, který reguluje vyplavování dopaminu a tím řídí produkci kortizolu.

Různé studie také ukázaly, že přidávání byliny drmku obecného, může pomoci. Tato bylina má schopnost regulovat množství dopaminu v těle. Koně, kteří dlouhodobě dostávali tuto bylinu, měli méně problémů se srstí a ubývali méně na váze. Byli také živější, podávali vyšší výkon a rozmístění tuku po těle se také znormalizovalo.

Produkt, který mimo jiné důležité látky, také obsahuje drmek obecný a byl vyvinut na podporu organismu koní s ECS najdete v naší nabídce v sekci KOPYTA s názvem RE-AKTIV.

Jeho funkčnost spočívá především v regulaci a podpoře látkové výměny dodávání potřebných živin při dietě chudé na cukry a zvláště dobře působí jako profilakce schvácení kopyt, na kterou jsou koně s ECS velmi náchylní. Lze krmit dlouhodobě, každopádně je vhodné ho používat v obdobích s velkou zátěží organismu koní s ECS tedy minimálně jednu kúru na podzim a 2 na jaře.

Ještě do krmiva přidávat olej nejlépe lněný. Též dostupný v naší nabídce v sekci SVALY - LNĚNÝ OLEJ.

 

Patička